2017-04-18
Próba badawcza:
Ogólnopolska, N = 804
Dostępne formaty:
Cena:
Badanie rynku przeprowadzone na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków wykazało, że 72,9% spośród nas dokonuje suplementacji za pomocą jakiegokolwiek produktu dostępnego na rynku farmaceutycznym. Więcej niż 50% badanych zadeklarowało stosowanie suplementów wzbogaconych o potas oraz magnez, natomiast niemalże 25% zażywa priobriotyki. Niemal co 4 osoba (22,5% respondentów) decyduje się najchętniej na zakup tych suplementów, których stosowanie ma w założeniu sprzyjać dbałości o urodę.
Z jakich powodów sięgamy po probriotyki?
Kluczową motywacją sięgania po suplementy probiotyczne jest wśród Polaków konieczność ochrony jelitowej mikroflory w trakcie leczenia za pomocą antybiotyków. Kolejną pod względem istotności determinantą okazała się chęć usprawnienia funkcji układu trawiennego, a także immunologicznego. Stosunkowo często pojawiały się także wskazania, iż stosowanie probiotyków ma związek z zespołem jelita drażliwego oraz z ciążą.
Jak często zażywamy suplementy probiotyczne?
Większość badanych wyraziła deklarację, iż probiotyki zażywa jedynie w trakcie leczenia antybiotykami. Niemalże jedna na pięć osób przyznała się natomiast do stosowania suplementów probiotycznych od czasu do czasu – z innych powodów niż przyjmowanie antybiotyków. Wyniki badania pokazują również, że stała suplementacja probiotykami dotyczy 8% Polaków.
Co kształtuje świadomość odnośnie konieczności stosowania probiotyków?
Przekonanie o zasadności stosowania suplementów probiotycznych powstaje wśród Polaków zazwyczaj na skutek rozmów z lekarzem. Zdecydowanie rzadziej – jak wynika z deklaracji – decydujemy się na suplementację po lekturze artykułów dostępnych w Internecie, a także niezbyt często sugerujemy się opiniami farmaceuty czy też bliskich osób.